ULAŞIM

Dokuz Eylül Üniversitesi, Denizcilik Fakültesi ana binası Buca, Tınaztepe Yerleşkesinde bulunmaktadır. Yerleşkeye araçla veya şehiriçi belediye otobüsleri ile ulaşmak mümkündür.

Aracınız ile geliyorsanız;
İstanbul/Ankara istikametinden gelip Aydın/Çeşme otobanına devam ediniz. Bu istikamette gişelerden önce son çıkış olan Gaziemir/Çeşme çıkışından çıkınız. Çeşme istikametine çıkış yaptıktan 800 m sonra ilk çıkış Karayolları ve Dokuz Eylül Üniversitesi çıkışı olup yol işaretlerini takip ederek Denizcilik Fakültesi'ne ulaşabilirsiniz. Aydın istikametinden geliyorsanız gişelerden sonra ilk çıkış Gaziemir/Çeşme çıkışı olup aynı şekilde yine ilk çıkıştan yerleşkeye ulaşabilirisiniz.

Seferihisar/Çeşme istikametinden geliyorsanız Aydın istikametine otobandan devam edip Kaynaklar ve Buca çıkışlarından sonraki Dokuz Eylül Üniversitesi çıkışını kullanmanızı öneriyoruz.

Şehiriçi Belediye Otobüsleri ile geliyorsanız;

İzmir Büyükşehir Belediyesinin devam eden altyapı ve ulaştırma hatları yenileme çalışmaları çerçevesinde yerleşkeye ulaşım sağlayan hatlar ve bilgileri için buradan yardım alabilirsiniz. "Önemli Noktalara Ulaşım" seçeneğini kullanarak "Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü" yazıp, size en yakın yerden yerleşkeye ulaşan otobüs hat ve saat bilgilerine ulaşabilirsiniz.