Human Element, Leadership and

 

Management (HELM)

 

İnsan Unsuru, Liderlik ve

 

Yönetim Eğitimi


HELM (Human Element, Leadership and Management - İnsan Unsuru, Liderlik ve Yönetim) eğitimi STCW 2010 Manila gereklilikleri içerisinde yer bulmuş, Güverte ve Makine Zabitleri için Yönetim Seviyesinde "Liderlik ve Yönetim Eğitimi" almaları gerekliliği üzerinde durulmuştur. MCA, USCG, Marshall Adaları gibi bazı idarelerce kabul edilmiş ve zorunlu olarak istenen eğitimlerdendir. Türkiye'de eğitimin henüz zorunlu bir karşılığı bulunmamaktadır.

Kimler Eğitime Katılabilir?

Eğitime Yönetim Seviyesinde bulunan II. Mühendis, I. Zabit, Baş Mühendis ve Kaptanlar başvurabilirler.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

HELM eğitim süresi 5 gündür. Şu anda özel eğitim olarak görüldüğünden en az 3 kişiye ulaşıldığında eğitim planlanacaktır. Kayıt yaptırmak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 09:00 - 16:00 olup, devamsızlık hakkı yoktur ve devamsızlık halinde eğitim kaydı iptal edilmektedir.

Ders Programı Nasıl Hazırlandı? Hangi Konu Başlıkları Var?

HELM eğitimi STCW Manila eki doğrultusunda AII/2, AIII/2 ve AIII/6'da belirtilen liderlik ve yönetim becerileri kazandırmaya yöneliktir. Temel konu başlıkları insan unsuru, lider olarak prosedür, politika ve düzenlemelerin uygulanması, lider ve yöneticinin rolleri, iş yükü ve kaynak yönetimi, etkin iletişim, takım çalışması ve takım yönetimi, kararlılık ve liderlik, durumsal farkındalık, karar verme şeklinde sıralanmaktadır. Örnek olay uygulamaları, rol yapma, senaryo teknikleri uygulamaları, simülasyon çalışmaları, takım çalışmaları gibi eğitim teknikleri kullanılmaktadır.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

HELM eğitim programımıza kayıt yaptırmak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 0 232 301 8855 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Kursa katılım sırasında nüfus cüzdan fotokopisi ve 2 fotograf gerekecektir.

Diğer sorularınız için ofis Tel: 0 232 301 8855