Temel Deniz Emniyet Eğitimleri

 

* Personel Emniyeti ve Sosyal Sorumluluk Eğitimi
* Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele Temel Eğitimi
* İlk Yardım Temel Eğitimi
* Denizde Kişisel Canlı Kalma Teknikleri Eğitimi
* Can Kurtarma Araçlarını Kullanma Yeterliği Eğitimi

 

STCW sözleşmesi ve Gemiadamları Yönetmeliği Madde 19'da belirtildiği şekliyle tüm gemiadamları temel deniz emniyet eğitimlerini görmek zorundadırlar. 

Kimler Eğitime Katılabilir?

Gemiadamları Yönetmeliği Md.19'a göre sözleşmenin VI/1 ve VI/2 kuralları ile Kod bölümünün A-VI/1 ve A-VI/2 kısmı hükümleri uyarınca tüm gemiadamları;

a) Denizde Kişisel Canlı Kalma Teknikleri Eğitimi,

b) İlk Yardım Temel Eğitimi,

c) Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele Temel Eğitimi,

d) Personel Emniyeti ve Sosyal Sorumluluk Eğitimi,

e) Can Kurtarma Araçlarını Kullanma Yeterliği Eğitimi,

görmek zorundadırlar. Ayrıca tüm gemiadamları her beş yılda bir İdarenin öngördüğü değerlendirme sınavından geçerek belgelerini yenilemek zorundadırlar. Bu değerlendirmede başarısız olan gemiadamları, başarısız olduğu konularda tekrar sınava tabi tutulur veya eğitim ile belgelerini yenileyebilirler. Bu doğrultuda belge almak veya yenilemek isteyenler eğitimlerimize katılabilirler.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

Temel Deniz Emniyet Eğitimleri birlikte yapıldığında 13 gündür. Eğitimlerin ayrı ayrı süreleri ise 3'er gündür. Eğitimlerimiz Dokuz Eylül Üniversitesi, Denizcilik Fakültesi Urla Yerleşkesinde yapılmaktadır. Kayıtlar sürekli olup kurs planlaması için 8 kişilik kayıt oluşması gerekmektedir. Kayıt yaptırmak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 09:00 - 16:00 olup, devamsızlık hakkı yoktur ve devamsızlık halinde eğitim kaydı iptal edilmektedir.

Eğitim İçeriğinde Ne Var?

Eğitim içeriği Eğitim Sınav Yönergesi EK-16'da belirtilen Temel Deniz Emniyeti Eğitimleri müfredatına uygun olarak hazırlanmış ve uygulanmaktadır.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

Temel Deniz Emniyeti Eğitimlerimize kayıt yaptırmak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 0 232 301 8855 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sizlere bildirilecek kurs başlangıç gününde diğer gerekli belgeleri (fotograf, nüfus cüzdan fotokopisi) teslim edebilirsiniz.

Diğer sorularınız için ofis Tel: 0 232 301 8855