Sıvılaştırılmış Gaz Tankerlerinde

 

Yük İşlemleri Temel Eğitimi

 

 

Gemiadamları Yönetmeliği Madde 22 hükümleri doğrultusunda STCW sözleşmesine uyumlu olarak sıvılaştırılmış gaz tankerlerinde çalışan tüm gemiadamları "Sıvılaştırılmış gaz tankerlerinde yük işlemleri temel eğitimi" almak zorunda olup eğitim bu amaçla yapılmaktadır.

Kimler Eğitime Katılabilir?

Sıvılaştırılmış Gaz Tankerlerinde çalışan / çalışacak tüm gemiadamları bu eğitime katılabilirler.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

Sıvılaştırılmış Gaz Tankerleri Yük İşlemleri Temel Eğitimi 2 gündür. Eğitimlerin açılabilmesi için en az 6 kayıt bulunması gerekmektedir. Kayıtlar sürekli olup kayıt yaptırmak için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 09:00 - 16:00 olup, devamsızlık hakkı yoktur ve devamsızlık halinde eğitim kaydı iptal edilmektedir.

Ders Programı Nasıl Hazırlandı? Hangi Konu Başlıkları Var?

Gemiadamları Eğitim ve Sınav Yönergesi gereklerine uygun olarak ve sınırlı olmamak üzere; sıvılaştırılmış gaz tankerleri hakkında temel bilgi, yük işlemleri hakkında temel bilgi, sıvılaştırılmış gazların fiziksel özellikleri hakkında temel bilgi, tanker işlemleri ile ilişkili tehlikeler, tehlikeli durumların kontrolü, malzeme emniyet bilgi kartı, gaz ölçüm cihazları ve benzer donanımın düzgün kullanımı ve fonksiyonları, emniyet donanımı ve koruyucu aygıtların düzgün kullanımı, personel emniyeti, MSDS'e göre ilk yardım, yangın ve yangınla mücadele, acil durum işlemleri konularını içermektedir.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

Sıvılaştırılmış Gaz Tankerleri Yük İşlemleri Temel Eğitimimize kayıt yaptırmak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 0 232 301 8855 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sizlere bildirilecek kurs başlangıç gününde ofise uğrayıp diğer gerekli belgeleri (2 fotograf, nüfus cüzdan fotokopisi) teslim edebilirsiniz.

Diğer sorularınız için ofis Tel: 0 232 301 8855